Fra søndag aften den 7. maj og 14 dage frem afholder Aabenraa Frimærkeklub et formidlingssalg på DFF-Netsalg.dk.

Det er et forsøg på at bruge Forbundet platform og der igennem kunne tilbyde klubbens medlemmer noget mere end vi gør i dag.

Denne første gang drejer sig om at hjælpe et medlem med at realisere en Danmarkssamling. Der er meget forskelligt materiale, der spænder fra det klassiske til det helt nye. Målet er at have op mod 200 lot klar til dette anvisningssalg.

Klubbens bestyrelsen er meget spændte på opbakningen og resultatet. Når det hele er afsluttet og de solgte lots er sendt, vil klubben sammen med sælger evaluere forløbet og salget. Og forhåbentligt har vi gang i noget der kan bruges i fremtiden som et ekstra medlemstilbud.

 

Med venlig hilsen “6200Aabenraa” alias Aabenraa Frimærkeklub

Modtag vores spændende nyhedsbrev

Modtag spændende indhold når vi udsender vores DFF nyhedsbreve. Du kan afmelde dig til enhver tid.

Jeg ønsker at modtage nyhedsbreve og godkender DFF’s betingelser